OBSERWACJE, BADANIA, POMIARY PRZYRODNICZE

W trakcie zajęć ekologiczno-przyrodniczych uczniowie poprzez gry i konkursy nie tylko zgłębiali wiedzę przyrodniczą z ekologii, ochrony przyrody  i środowiska, ale również obserwowali nowinki technologiczne.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się uruchomienie modelu wiatraczka w którym ogniwo paliwowe wytworzyło energię elektryczną  w wyniku chemicznej przemiany roztworu etanolu w roztwór kwasu. Autko z napędem wodorowym poruszało się w wyniku wytwarzania energii elektrycznej powstałej w procesie elektrolizy. Nowością okazał się model do skupiania energii słonecznej obrazujący przekształcenie światła słonecznego w energię. Różne przyrządy do pomiaru i obserwacji tj. mikroskopy, lupy pudełka do obserwacji okazów, mierniki i termometry pomogły zaplanować odkrywcze podglądanie, dokonywać szczegółowych obserwacji ale też poznać skrywane, fascynujące tajniki otaczającego nas świata przyrody.