Dzień Nauczyciela. Ślubowanie uczniów klasy 1

14 października 2016r. odbyło się w naszej szkole Ślubowanie Uczniów klasy 1  oraz obchody Dnia Edukacji Narodowej upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Święto polskiej szkoły, to dzień szczególny, to święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują. W tym dniu mamy okazję złożyć wszystkim nauczycielom nasze podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów. Za to, że dają najcenniejszy i najtrwalszy podarunek, jaki można dać dziecku – wykształcenie.

Na uroczystości zgromadzili się uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy administracji, nauczyciele emeryci oraz zaproszeni goście; Żołnierze Armii Krajowej, Burmistrz miasta Sandomierza Pan Marek Bronkowski, Dyrektor ZEAS Pani Tamara Socha, ksiądz Marek Flis, Radni Miasta Sandomierza, Dyrektor Przedszkola nr 5 Pani Renata Pacholczak oraz przedszkolaki wraz z Paniami Wychowawczyniami. Po powitaniu wszystkich gości pierwszaki wykazały się wiedzą i umiejętnościami, świadczącymi o gotowości wstąpienia w szeregi uczniów szkoły podstawowej. Pan Dyrektor Grzegorz Socha dokonał pasowania pierwszaków na uczniów szkoły podstawowej. Drugoklasiści złożyli swoim młodszym kolegom życzenia oraz wręczyli upominki. Uczniowie klasy V b przygotowali montaż słowno - muzyczny z okazji Dnia Nauczyciela. Były piękne życzenia i sceny pokazujące w żartobliwy sposób dni z życia szkoły.

Po części artystycznej głos zabrał Pan Dyrektor, który skierował do grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi wiele ciepłych słów, życząc dużo sił do podejmowania wyzwań jakie czekają nas w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Życzenia i podziękowania za trud w pracy z dziećmi złożył również Burmistrz Pan Marek Bronkowski oraz Ksiądz Marek Flis.

Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej.